fotografie

Nahé tváře

11. května 2009 v 9:55 | Cvrk
Projekt "Naked Faces" ruského fotografa Olega Duryagina, je věnován vztahu mezi vnitřním světem člověka a lidském chování ve společnosti, které stále omezuje chování a myšlení lidské bytosti.

"Tento projekt je druh protestu, který se snaží ukázat, že osoba by měla zůstat, tím čím je, a že lidé by ji měli tím způsobem také vnímat."


Více fotografií naleznete zde.


Mlíkař Andrey

28. dubna 2009 v 22:05 | Cvrk
Zdá se, že nastala doba, kdy ženy a dívky budou nakupovat oblečení v mléčných barech a vybírat jej nebudou podle velikostí ale podle toho, zda je z plnotučného či nízkotučného mléka. Zní to jako naprostá blbost? Taky, že je. Nicméně jde zřejmě o vizi ruského fotografa Andreye Razumovského a jeho sérii fotografií, na kterých jeho modelkám teče mléko nejen po bradě. Mňamka.
Boogie...

22. dubna 2009 v 11:44 | Cvrk
...je nejenom hudební styl ale i jméno jednoho skvělého fotografa. Boogie začal fotografovat povstání a nepokoje v rodném Bělehradě na začátku 90. let a v nepravděpodobném zvratu osudu vyhrál vízum do Spojených států. Jen s fotoaparátem a úplně bez peněz, si Boogie rychle našel svůj nový domov v ghettech v New Yorku, kde začal pořizovat některé z nejsurovějších fotek, které jsme kdy viděli. Najdete je zde, na Boogieho oficiálním webu.


all photos copyright (c) BOOGIE  

Co je pravda a co ne?

20. dubna 2009 v 20:29 | Cvrk
Real Fake, je studio, zabývající se montáží a retuší v digitálním procesu. Jejich práce vypadá opravu zajímavě a může posloužit jako skvělá inspirace, pakliže se podobnou činností zabýváte. A pokud ne, nevadí i tak určitě dokážete ocenit jejich výsledky, které najdete v jejich flashové galerii na real-fake.com. U každého výsledného obrázku máte možnost prohlédnout si i původní fotografii.
Martha Cooper: Kronikářka skrytého umění

15. dubna 2009 v 14:21 | Cvrk
"Kodakgirl", jak ji přezdívali místní B-boys a B-girls, je americká fotografka, která mapovala vývoj na NYC graffity scéně 70. let a 80. let. Dřive působila také v mírových silách, jako kurátorka muzea Yale Peabody a v současné době je ředitelkou fotografie na City Lore, centru pro městské kultury. V roce 1984 vydala spolu s fotografem a filmařem Henry Chalfantem knihu "Subway Art", mapující zlatou éru new yorského graffity, jejíhž výtisků se prodalo půl milionu. A aby toho nebylo málo, příští měsíc má vycházet výroční edice této knihy z nakladatelství Chronicle Books. Takže šupky dupky do knihkupectví.


"Kodakgirl" Martha Cooper

Martha Cooper

Henry Chalfant a Martha Cooper
Troyt Coburn - rozteklá kampaň pro Lee jeans

11. dubna 2009 v 15:43 | Cvrk
Ukázka prací módního fotografa Troyta Coburna z reklamní kampaně pro Lee jeans. Doufejme, že se mu během fotografování podobně neroztekl i objektiv.Zdroj fubiz.com
 
 

Reklama