design

Scratch DJ Coffee Table & 12″ Album Side Table

6. července 2009 v 12:54 | Cvrk
Pokud bych si měl domů pořídit každý extra-zajímavý stolek, který byl vyroben, asi bych tam nic jiného neměl, je jich totiž opravdu hodně. A tak vám přináším na ukázku další velice zajímavé kousky a sice kávový stolek, který převzal podobu gramofonů a mixážního pultu a odkládací stolek, který je vyroben z kartonových obalů 12" vinylových desek. Oba kusy nábytku vypadají opravdu stylově a myslím, že by se nevyjímaly jen v nahrávacím studiu ale třeba taky u mě doma - no a je to tady, za chvíli nebudu mít kde spát...

Více informací naleznete zde.
Čtenářský stolek

3. července 2009 v 10:00 | Cvrk
Chaotické komíny z časopisů a knih, na konferenčním stolku? Ne, díky.
Plocha tohoto stolku má v sobě zakomponovaná odkládací místa, do kterých přesně zapadne ať už nějaká tiskovina, v podobě oblíbeného magazínu anebo třeba váš laptop. Tak zůstane zachována celistvost celého kusu nábytku a harmonie vašeho života je zajištěna :-)Splynout s přírodou, nikoliv s davem

19. května 2009 v 11:15 | Cvrk
Neoprenové obleky plní svoji funkci skvěle již dlouhou dobu. Ale stejně dlouhou dobu, taky vypadají pořád stejně nudně. Až do teď. Designérské studio bydiddo , se rozhodlo tuto situaci změnit a připravilo tak edici nových neoprenů, se kterými se jen tak v davu surfařů neztratíte.

Na webu bydiddo také naleznete všechny předchozí projekty a produkty tohoto studia. Za zmíňku rozhodně stojí luxusní (čti "snobské") plynové masky, například Luis Vuitton. Že by ochrana před špatným vkusem? Nebo před chudobou?
Zářící nábytek

25. dubna 2009 v 8:00 | Cvrk
Kolekce svítícího vzduchem plněného nábytku Via Lattea od designéra jménem Mario Bellini, nám ve tmě dokáže krásně rozzářit místnost a vytvořit tak úžasnou atmosféru. Nábytek je vyroben z recyklovaných vláken a prý neexistuje informace o tom, jak je možné, že nábytek takto svítí. Já bych tipoval, že italský designér, má svůj ateliér v Černobylu.
Vinylové samolepky Diz Decor

23. dubna 2009 v 14:26 | Cvrk
Pomalu se snažíme všudypřítomné kabely od všemožných zařízení eliminovat anebo alespoň schovat tak, aby nebyli vidět. Spousta elektronických zařízení v domácnosti se mění na bezdrátové ale nám se začíná po těch otravných kabelech stýskat. Chybět začaly zřejmě i firmě Diz Decor, pro kterou navrhla designérka Julia Wolf tyto vinylové samolepky, které nám opět promění zdi pokojů v pomyslné elektrárny.
Rypákokelímek

21. dubna 2009 v 7:00 | Cvrk
Pořád se snažíme vypadat a chovat se jako kultivovaní lidé. A zrovna, když jsme se odnaučili pít dešťovou vodu z louží a začali pít Evian z hrníčků, zase se to v nás zlomilo. Jenže tentokrát za tím stojí nizozemští designeři Jorine Oosterhoff a Egbert-Jan Lam, kteří vymysleli tento pohárek, díky kterému vypadáme opět jako prasata. Děkujeme.
Vygoogluj si

12. dubna 2009 v 12:49 | Cvrk
Originálních nápadů na poli designu je nepřeberné množství a tvořiví lidé za monitory, s nimi přicházejí snad každou vteřinu. Co se týče tvorby vizitek, platí toto pravidlo dvojnásobně. Logo Googlu a vyhledávací pole, jsou jediné prvky na vizitce korejského designera Li Jeeho. Nač vypisovat všechny své e-mailové adresy a telefonní čísla, když si je můžeme vygooglovat? A skutečně to funguje. Samozřejmě v situaci, kdy jste mimo dosah internetu a potřebujete dotyčnému okamžitě zavolat, si můžete vizitkou akorát tak...Přírodní maskování

12. dubna 2009 v 11:12 | Cvrk
Když se obsah ovocných džusů vzdaluje přírodnímu základu, můžeme jejich obal, alespoň vzhledem přírodě přiblížit. O to se úspěšně pokusil japonský designér Naoto Fukasawa. Jen případné balení multivitamínu, by asi nebylo zrovna praktické.

Zdroj fubiz.net

Několik skvělých designových knihoven

10. dubna 2009 v 20:00 | Cvrk
Jestli čtete rádi knížky a máte jich doma už tolik, že ty nejstarší zatím váš partner potají rozprodává v antikvariátu, měli byste zapřemýšlet o nějaké knihovně, která jich pojme co nejvíc a v nejlepším případě nebude narušovat váš prostor k žití. Jestliže knihy čtete jen občas anebo dokonce vůbec, nevadí. Tyto knihovny, které navíc skvěle spojují design s funkčností, pojmou stejně tak dobře například sbírku LPček. A ta první s růžovou lavičkou, je prostě úžasná!


 
 

Reklama