art

Olgoj chorchoj na návštěvě v Praze

2. července 2009 v 11:31 | Cvrk
Street-artová instalace umělce se jménem EPOS 257 v Praze. Tuto instalaci můžete vidět v ulicích Prahy od června, tedy v období, ve kterém se prý tento mýtický písečný červ objevuje.

Více informací o Olgoju chorchojovi naleznete zde.
Oficiální web umělce a galerie zde.


The Naked Truth

18. června 2009 v 17:29 | Cvrk
"Neostýchejte se a nahlédněte přes závěs. Nahou pravdu nalezne pouze ten, který se podívá."

Video snad netřeba dále komentovat. Prostě skvělá práce v podání umělce, který si říká ABOVE. Jeho další projekty naleznete na oficiálním webu goabove.com.

Zdroj vimeo.


Velice se omlouvám ale nepodařilo se mi sem umístit ono video, protože videa uložená na vimeo.com se systémem blog.cz zřejmě nějak nefungují a na YouTube jsem jej nenašel.

Takže zmiňované video naleznete ZDE.

A já budu jen doufat, že se vývojářům blog.cz nějak podaří tento bug opravit.
Děkuji za pochopení.

Jessie Douglas

29. května 2009 v 22:17 | Cvrk
Je to už víc než týden, co jsem na boomu narazil na tyto povedené ilustrace americké umělkyně z Plymouthu, Jessie Douglas (-ové). A abych pravdu řekl, dlouho jsem se rozhodoval, jestli je vůbec předávat dál, prostřednictvím tohoto blogu, protože jsem si nebyl úplně jistý, zda jsou pro kONzum dostatečně cool (to byl vtip).
Postupem času, jsem si ale tyto obrázky a styl Jessie Douglasové vůbec, zamiloval ještě víc. Takže - tady jsou.
Promiňte, jsem tu správně v Legolandu?

19. května 2009 v 15:08 | Cvrk
Máte ve fasádě vašeho domu díry po kulkách? Samozřejmě, kdo by je neměl. A že si s nimi nevíte rady? Tak zapomeňte na ptáka loskutáka i na ptáka Přemka Podlahu. Zeptejte se raději umělce jménem Jan Vormann, ten totiž díry ve zdech starých domů zaplňuje kostičkami z Lego stavebnice. Nejprve s tím začal v italské vesnici Bocchignano, poblíž Říma, poté v Tel Avivu a nyní můžete jeho svěží podání street artu omrknout i v ulicích Berlína.

A já se už nemůžu dočkat, až přijede k nám do Brna, zalátat ty naše silnice.


Moderní fosílie

12. května 2009 v 12:04 | Cvrk
"Modern Fossils" je projekt talentovaného sochaře jménem Christopher Locke. Tento projekt využívá již poněkud zastaralé technologické přeměty, jako například ovladače různých herních konzolí, starší generaci iPodu a jiné vymoženosti své doby, ze kterých poté umělec vytváří umělé zkameněliny, což alespoň ve mě evokuje otázku: Co po nás vlastně zůstane?
Více fotografií zde.

Mantalgassi...

29. dubna 2009 v 23:57 | Cvrk
...je berlínská crew, která volně tvoří již nějakou dobu v ulicích Německa. Její základ tvoří tři členové, kteří společně proměňují běžné pouliční předměty k obrazu svému a musím říct, že se jim to zatím opravdu daří. Jak už to ke street artu patří, jejich práce obsahuje skvělý mix provokace a vtipu, mezi jejich poslední počiny patří vztyčený prostředníček, který je na poslední fotografii, mě osobně však nejvíc dostaly automaty na značení jízdenek :) Opravdu super! Souhrn všech děl německé crew Mentalgassi naleznate zde.

Ghost in the Machine

16. dubna 2009 v 8:00 | Cvrk
Umělec, který si říká Iri5, tvoří svá díla například ze starých knih, časopisů, hracích a kreditních karet a z dalších již nepotřebných věcí.
Tato umělecká série s názvem "Ghost in the Machine" je vytvořena ze starých magnetofonových pásek. Iri5 se nám tak snaží ukázat přímo "ducha", těchto audio kazet tím, že pomocí pásky vytvoří portrét interpreta. Působivé, že? 
 

Reklama