architektura

Půl-dům

29. června 2009 v 22:58 | Cvrk
Když jsem fotografie této stavby uviděl poprvé, hned se mi zalíbila a řekl jsem si, že podobný dům bych si přál mít jako své letní sídlo :-) Ovšem při bližším ohledání jsem zjistil, že se nejedná o plnohodnotný dům v pravém slova smylu, nýbrž o 'pouhý' zahradní domek u bazénu (!).
Tato stavba, je součástí 3,5 akrového pozemku v americkém Connecticutu. "Pool House", jak se těmto zahradním domkům s bazénem v Americe říká, v sobě skrývá kuchyni, obývací pokoj, zastřešené posezení a polootevřenou sprchu. 'Domek' stojí ve Wintonu, v Connecticutu, jeho stavba byla dokončena v roce 2007 a za to, jak skvěle vypadá mohou lidé z Hariri & Hariri Architecture.

Poslední věc, která by mě však zajímala je, jak asi vypadá dům, ke kterému tento Pool House patří...
Dům na Cape Schanck - Zapomeňte...

16. dubna 2009 v 23:49 | Cvrk
...na ten australský dům z Melburne, co jsem vám ukazoval naposledy. Mám pro vás jiný - australský dům. Lepší. Strávil jsem skoro celou směnu tím, že jsem procházel fotografie spousty nádherných a originálních staveb, když najednou jsem uviděl tento dům, postavený na Cape Schanck ve Victorii, Austrálii, na kterém spolupracovali pánové Tim Jackson, Jon Clements a Graham Burrows. Není to úplná novinka ve světě architektury ale takhle nějak si představuji Nebe. Takže doufám, že se do něj po smrti dostanu.

Fotografie naleznete v galerii.Více fotografií naleznete zde.


Až budu velikej...

11. dubna 2009 v 11:31 | Cvrk
...koupím si domeček. Nějaký skromný, nenápadný a levný. Třeba jako tento, který se nachází v srdci Melburne v Austrálii.
Dům z pera Nica Bochslera, kterému vládne z velké části bílá barva v kombinaci s lesklými a dřevenými prvky, obrovské prosklenné plochy, které naplňují celý dům denním světlem, celkově minimalistický styl a skvěle designovaný nábytek, (bazén, tenisový kurt a výhled na pláže Melburne jsou samozřejmostí) je přesně to pravé. To je panečku skromné bydlení!

 
 

Reklama