Květen 2009

The quick brown fox jumps over a lazy dog...

29. května 2009 v 22:41 | Cvrk |  fashion
Arial, Trebuchet, Times New Roman,... Ne, teď nevolím font, který použiji na nadpis článku ale vybírám si tričko, které si obléknu na sebe... No tak dobře, nevybírám, protože žádné takové tričko s fontem nemám ale - mohl bych ho mít! A to díky designerskému studiu da da da, jenž právě taková trička s názvy fontů na hrudi navrhuje. Jsem naprosto unešen! :-)
Jessie Douglas

29. května 2009 v 22:17 | Cvrk |  art
Je to už víc než týden, co jsem na boomu narazil na tyto povedené ilustrace americké umělkyně z Plymouthu, Jessie Douglas (-ové). A abych pravdu řekl, dlouho jsem se rozhodoval, jestli je vůbec předávat dál, prostřednictvím tohoto blogu, protože jsem si nebyl úplně jistý, zda jsou pro kONzum dostatečně cool (to byl vtip).
Postupem času, jsem si ale tyto obrázky a styl Jessie Douglasové vůbec, zamiloval ještě víc. Takže - tady jsou.

Už dost...

21. května 2009 v 22:18 | Cvrk
... domácím hádkám o to, kdo nechal nahoře prkénko od záchodu a proč. Jak je to možné? Určitě ne proto, že bychom si my muži, kteří jsme tímto zločinem nejčastěji vinni, konečně uvědomili, že prkénko patří zpátky dolů. Ale proto, že člověk je tvor neskutečně vynalézavý a je schopen udělat cokoliv, jen aby se nemusel zbytečně namáhat. A cože to tentokrát člověk vymyslel? Automatické prkénko, které se po vykonání potřeby zase po časovém limitu zklopí zpět, čímž mimo jiné zabrání přenosu všemožných bakterií ze záchodového prkénka na naše jinak dokonale čisté ruce. Takže už i prkénko od toalety, je chytřejší než většina z nás. Super.


Flash Mikeš

20. května 2009 v 23:00 | Cvrk |  technologie
Flash disk je v dnesní době již samozřejmostí. Člověk totiž nejen při své práci vyprodukuje čím dál víc dat, která je potřeba někam uložit a ve spoustě případů i někam přenést. A už není nutností sáhnout hned po první "flashce", kterou v obchodě uvidíme. Pomalu se totiž z těchto usb klíčenek stává záležitost osobního stylu a tak designéři neustále chrlí nové a nové modely přenosných pamětí, takže vybrat si už může naprosto každý. Od vaší babičky až po fanouška Transformerů. A právě pro něj, je určen tento flash disk, který v době kdy jej nepoužíváte, přeměníte do zlé šelmy. Grrrrr!
Uložit si na ni můžete až 2GB dat, což už sice není zrovna moc ale to v tomhle případě to není to hlavní.
Promiňte, jsem tu správně v Legolandu?

19. května 2009 v 15:08 | Cvrk |  art
Máte ve fasádě vašeho domu díry po kulkách? Samozřejmě, kdo by je neměl. A že si s nimi nevíte rady? Tak zapomeňte na ptáka loskutáka i na ptáka Přemka Podlahu. Zeptejte se raději umělce jménem Jan Vormann, ten totiž díry ve zdech starých domů zaplňuje kostičkami z Lego stavebnice. Nejprve s tím začal v italské vesnici Bocchignano, poblíž Říma, poté v Tel Avivu a nyní můžete jeho svěží podání street artu omrknout i v ulicích Berlína.

A já se už nemůžu dočkat, až přijede k nám do Brna, zalátat ty naše silnice.Splynout s přírodou, nikoliv s davem

19. května 2009 v 11:15 | Cvrk |  design
Neoprenové obleky plní svoji funkci skvěle již dlouhou dobu. Ale stejně dlouhou dobu, taky vypadají pořád stejně nudně. Až do teď. Designérské studio bydiddo , se rozhodlo tuto situaci změnit a připravilo tak edici nových neoprenů, se kterými se jen tak v davu surfařů neztratíte.

Na webu bydiddo také naleznete všechny předchozí projekty a produkty tohoto studia. Za zmíňku rozhodně stojí luxusní (čti "snobské") plynové masky, například Luis Vuitton. Že by ochrana před špatným vkusem? Nebo před chudobou?

RONA recykluje reklamu Applu

13. května 2009 v 21:29 | Cvrk |  reklama
Největší kanadský distributor nářadí pro dům a zahradu důmyslně umístil svoji reklamu přesně pod billboard Applu, na kterém je znázorněna odtékající barva z jejich iPodů Nano. Reklamní billboard firmy RONA přitom zasazuje poslední trefný úder sloganem "My barvu recyklujeme." . Takového dění se zřejmě v zaprděných vodách českých reklamních agentur asi ještě dlouho nedočkáme...

Moderní fosílie

12. května 2009 v 12:04 | Cvrk |  art
"Modern Fossils" je projekt talentovaného sochaře jménem Christopher Locke. Tento projekt využívá již poněkud zastaralé technologické přeměty, jako například ovladače různých herních konzolí, starší generaci iPodu a jiné vymoženosti své doby, ze kterých poté umělec vytváří umělé zkameněliny, což alespoň ve mě evokuje otázku: Co po nás vlastně zůstane?
Více fotografií zde.


Nahé tváře

11. května 2009 v 9:55 | Cvrk |  fotografie
Projekt "Naked Faces" ruského fotografa Olega Duryagina, je věnován vztahu mezi vnitřním světem člověka a lidském chování ve společnosti, které stále omezuje chování a myšlení lidské bytosti.

"Tento projekt je druh protestu, který se snaží ukázat, že osoba by měla zůstat, tím čím je, a že lidé by ji měli tím způsobem také vnímat."


Více fotografií naleznete zde.Rozviňte koberec, Mr. Yoda právě dorazil

9. května 2009 v 22:26 | Cvrk |  reklama
Velice povedená "zákulisní" reklamní kampaň láká návštěvníky na Star Wars víkend, konající se v Disneyho hollywoodských filmových studiích. Kampaň ukazuje nejznámější postavy Hvězdných válek v běžných situacích, se kterými se můžete setkat na letišti. Nemá smysl se zdlouhavě rozepisovat, raději rovnou koukněte na přiložené obrázky. Posuďte sami, který z nich je nejvtipnější, mě osobně se však nejvíc líbí Darth Vader, čekající na bezpečnostní prohlídku :-)) .
Zdroj fubiz.net

Yooouuutuuube...

8. května 2009 v 15:27 | Cvrk |  ostatní
Na serveru YouTube je k vidění spousta nudných a nezajímavých videí. Je dost možné, že i vy jste autorem nějakého takového "díla". Co se ale stane, když se vám vaše video přehraje současně ve spoustě malých okének? Vaši přátelé teď na váš výtvor budou koukat s otevřenou pusou. A vy také. Vděčit za to můžete webové stránce YooouuuTuuube.com , kam vložíte odkaz na libovolné video z YouTube, nastavíte velikost okének a... a... a je to!

Já jsem například použil Sykyho video "Raketa" a výsledek je prostě perfektní. Naleznete jej na tomto odkazu. Euforie se dostaví v okamžiku, kdy se hořící papírek vznáší ze spodního okénka až do horního. Ach... :-)
Selfridges x Coca Cola

7. května 2009 v 21:14 | Cvrk |  ostatní
Londýnské nákupní centrum Selfridges slaví 100. výročí a při této události nabízí limitovanou edici původní skleněné lahve Coca Coly v barvách svého obchodu - tedy ve žluté. Tato designová ikona, jakou bezesporu původní láhev Coca Coly je, tak získává nový rozměr. V kombinaci s tmavě červenou barvou loga Coca Cola a zátky, vypadá opravdu skvěle. Limitovaná edice by se měla prodávat do konce května a to za £1.29 / láhev. Je to škoda ale ve Vaňkovce ji asi neseženeme.
Zdroj 00o00

Off Topic no.1

7. května 2009 v 18:42 | Cvrk |  off topic
Nejprve bych se rád omluvil všem pravidelným čtenářům tohoto blogu za to, že jsem celý týden nepřispěl ani jednou novinkou (!). Jak už jste si ale jistě všimli, včera jsem vše napravil a přidal jsem další post a samozřejmě chystám další!

Jako bonus, jsem pro vás také připravil nový design tohoto webu, který je již aktivní. Pokud byste měli jakékoliv připomínky k novému vzhledu, budu moc rád, když se o své pocity, jak pozitivní, tak negativní, podělíte v kometářích pod tímto příspěvkem.

Poslední věcí je anketa, která je umístěna v tomto 'off topic' postu, byl bych rád, kdybyste mohli věnovat chvilku svého drahocenného času a tuto 'klišé' anketu vyplnili :-).


Děkuji všem

MPC tam, MPC tady...

6. května 2009 v 21:13 | Cvrk |  technologie
Z neustálého bušení do svých eMPéCéček, už DJům určitě začíná jít hlava kolem. Když netvoří hudbu ve studiu, tak si jen tak ze zvyku ťukají do stolu, do plechovek, na popelnici... Gramofony a MPC už vidí úplně všude. Aby toho nebylo málo, je nyní k dostání i super stylový flash disk, vyrobený jako přesná replika nejpoužívanějších strojů v hip hopové branži - MPC 2000 XL a SP1200, na který si můžete uložit třeba svoje těžce vydřené beaty ! Teď už z toho zešílíte určitě, DJové....